Genel

2024 Trend Saç Renkleri Nelerdir?

2024 Trend Saç Renkleri

2024 yılının en trend saç renklerinde, ilk sırayı küllü kahve tonları alıyor. Soğuk ve kızıllığı olmayan kahve tonları senenin modası. Buna göre boya kartelasında yer alan 5.1, 6.1, 7.1 bu tonlara uygun renklerdir. Normalde var olan kahve tonu saçı soğuk ve küllü yapmak için mavi boya kullanmalısınız. Mavi boya ile yapacağınız cila sayesinde kızıl tonlardaki kahve saçı küllü tonlara çevirebilirsiniz. Mor, gri, mavi gibi marjinal renklerin modası çoktan geçti. Artık daha doğala yakın sırıtmayan tonlar moda. Küllü tonları saca doğal bir görünüm veriyor ayrıca ekstra küllü seçenekleri de bulunuyor. 6.11, 7.11 numaraları bazı markalarda ekstra küllü olarak yer alıyor. Hatta boya kutusunun içinden mor saç kremi ve mor şampuan çıkıyor. Bu sayede ilk yıkamada renk kızıl tonlarına dönmesin uzun sure küllü ton muhafaza edilsin diye.

2024 Yaz Modası Saç Renkleri

Yaz mevsimi ve kış mevsiminde psikolojik olarak da farklılık yaşıyoruz. Görünüş olarak da farklılaşmak istiyoruz. 2023 yazı başladığında saçlarınızı boyamaya karar verirseniz açık kahve tonları tercih edin. Sütlü kahve, kışkırtıcı kahve gibi Karisim renkler var. Dilerseniz siz de iki renk karıştırarak donuk kızılsız kahve tonu elde edebilirsiniz. 6.1 ve 7.1 koyu küllü kumral, küllü kumral renkleri karisimi donuk hoş bir kahve tonu verir. Koyu renk saca uygulanmaz bu Karisim. Orta kahve tonlarında saçınız var ise ve açık ton sac sahibiyseniz karisimi uygulayabilirsiniz.

2024 trend saç renkleri
2024 trend saç renkleri

Buğday Ten Rengine Hangi Saç Rengi Gider

Buğday renginde cilt tonuna sahip kişiler renk bakımından en şanslı kişilerdir. Beyaz sac renginden siyah renge kadar her ton onlara uyar. Buğday ten rengine yapılan herhangi bir renk tonu abes durmaz. Ama yine de en çok yakışan ton kahve ve siyah tonlarıdır. 2.0, 30., 4.0, 5.0, 6.0 numara boyalar ve bu numaraların alt tonları buğday ten için uygundur. Röfle veya ombre yaptırmak istenirse, ayni şekilde taban renk olarak açık kahve degilde koyu kahve tonları tercih etmeli. Kızıl tonları çok kotu durmamakla beraber tercih edilmemeli. Yanlış bir kızıl tonu uygulamasında kotu görüntü ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle turuncu kızıl, kızıl bakir tonlarından uzak durmak gerekir. Bu tonlar daha beyaz tenliler için uygundur.

Esmer Ten Rengine Hangi Saç Rengi Gider

Esmer ten rengine sahip olan kişilerin tercih edeceği tonlar sınırlıdır. Bu tonlar siyah, mavi siyah, koyu kahve, orta kahve, büyülü kahve dir. Yani genellikle koyu tonları tercih etmeli esmerler. Kızıl tonları kesinlikle uygun olmaz. Sari ve açık tonlar ise ciddi makyaj gerektirir. Röfle falan imkânsız değildir. Ama röfle yaptıran esmer tenli bir bayan devamlı cildini bakımlı tutmalı. Göz makyajı basta olmak uzare her zaman dört dörtlük görünmeli.

Beyaz Ten Rengine Hangi Saç Rengi Gider

Beyaz ten rengi esmer ten rengine göre daha açık seçeneklere sahip. Kizilin her tonu beyaz tenliler için çok uygundur. Genellikle fark edersiniz kızıl boya paketlerinde hep beyaz tenli bayanlar vardır. Siyah ve bütün kahve tonları ayni şekilde beyaz tenlerde güzel durur. Platin ton dışında diğer sari tonları da uygulanabilir. Ancak platin ve benzeri çok açık renkler beyaz teni soluk gösterir. Yani beyaz tenlilere sari sac çok yakışır teorisi aslında yalandır. Beyaz tenli değil kumral tenli kadınlar sari tonu kullanmalı. Beyaz tenlilere en yakışan renk kızıl ve tonlarıdır.

Hangi Sac Rengi Daha Genç Gösterir?

Genç görünmek ickn tercih edilmesi gereken sac rengi koyu kahve ve orta kahve olmalıdır. Tabi ki ten rengi önemli bir noktadır. Beyaz tenliler, orta kahve esmer tenliler siyah, buğday tenliler koyu kahve kullanmalı. Koyu renk sac her zaman 5 yas genç gösterir. Sari, röfle, ombre gibi açık tonlu boyalar 17 yaşındaki genç bir bagani bile 25 yaşına kadar çıkarabilir. Siyah risklidir ama en genç gösteren renk siyahtır. Kızıl tonları da ayni sari tonları gibi genç göstermez hatta bir kaç yaş ekler. Sacinizi neden ne amaçla boyadığınız çok önemlidir aslında. Beyaz kapatmak için boyanan sac zaten kızıla boyanmaz. Zaman içinde beyaz sac tellerindeki kızıl akar ortaya hoş olmayan bir görüntü çıkar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu