Bilgi

Pozitif Olumlama Cümleleri: Yaşamın Anahtarı Olumlamalar

Pozitif olumlama nedir? Pozitif olumlama cümleleri nelerdir?

Evrenin bir çok kuralı ve yasası vardır bunlar değişmez değiştirilemez ve karşı koyulamaz kurallar. Son zamanlarda karşımıza çıkan ve diğer fizik kurallarından farklı olan bir yasa da “Evrenin çekim yasası” dır.

Pozitif Olumlama Nasıl Çalışır?

Evrenin çekim yasası bir çok kişiye göre safsata bir diğer düşünceye göre yasadıklarımızın gam olarak karşılığıdır. Nasıl ki fizikte yer çekimi kanunu var ve bu bir dünya düzeni ise çekim kanunu da bir düzen için vardır. Çekim yasası der ki beyninin en derinliklerinde bile olan düşünceleri duyuyorum ve onları sana çekinmeden gönderiyorum. Yani iyi şeyler düşünürseniz iyi şeyler olur. Bir an bile kötü şeyler geçirirseniz aklınızdan o zaman aklınıza gelen başınıza gelir. Bazı insanlar bu cümleyi çok kullanırlar hatta. Neden her aklıma gelen başıma geliyor? Çünkü fark etmeden çekim yasasını negatif veya pozitif olarak çok iyi kullanıyorsunuz.

Negatif olumlama nedir? Nasıl yok edilir?

Değişim için ilk olarak negatif düşüncelerden kurtulmak gerekir ve bunu başarmak aslında en zorudur. Kişilerin yaşadığı yer ortam aile durumu ve bir çok faktör hayata bakisini oluşturur. Siz negatif bir anne baba veya dede ile büyüdüyseniz iliklerinize kadar olumsuzluk islemiştir ve bunu tonlarca para harcasanız bile tamamen silmek oldukça zordur. Sabır ve iyi bir çalışma ile bunlardan kurtulmak mümkündür. Meditasyon ve yoga yapan insanları görürsünüz.

pozitif olumlama
pozitif olumlama

Herkesin farklı nedenleri olsa da aslında temek neden ayindir. Kötü düşüncelerden kurtulmak. Bir işe başlarken “ya batarsam, ya param giderse” gibi bir anlık bile aklınızdan geçirdiğiniz kotu düşünce sizin batmanıza neden olur. Buna engel olmak için meditasyon yapmanız gerekir yani öncelikle kendinizi sevmeniz ve kendi iç dünyanızı tanımanız lazım.

Pozitif olumlama nedir? Nasıl yapılır?

Kötü düşüncelerin aksine iyi şeyler düşünmek kolay görünür. Yanlış aslında yaşadığımız coğrafya nedeni ile bizler kotu düşünceyi daha basit hale getiriyoruz. İyi düşünceler hayal ettiklerimiz ile karıştırılmasın lütfen. Hayal ettiklerimiz hayal olarak kalır. Gerçekten olmasını istediklerimize beynimizin her hücresi ile inanırız ve genellikle olabilecek şeylerdir bunlar. “Ben Ankara’da okuyacağım” diye cümle kuran bir üniversite hazırlık öğrencisi tamamen başka seçenekleri beyninden silmiş ne istediğini tam olarak bilen ve buna inanan bir tavırdadır.

Pozitif düşünce ile bir şeyler başarmanın anahtarı detaylandırma ve canlandırmadır. Bir araba fikriniz var ise onu rengine modeline koltuk döşemelerine kadar betimlemeli gözünüzde canlandırmalısınız. Yeri geldiğinde arabanın anahtarının kapı girişinizdeki gondolda veya anahtarlıkta asili olduğuna inanmalısınız. Yolda yürürken öyle bir arabanız varmış gibi yürümelisiniz. Siz öncelikle kendi bedeninizi ve beyninizi buna inandırmalısınız. Pozitif olumlamayi detaylı bir şekilde tasvir edip beyninize yerleştirdikten sonra isi çekim yasası halledecektir.

Pozitif olumlama ile zengin olunur mu?

Evet olunur. Öncelikle bu iş hop diye olmaz. Meditasyonlar yapılır iç huzur sağlanır negatif ve kötü olan düşünceler yok edilir. Ufak tefek çalışmalar ile basit pozitif ve güzel şeyler hayatimiza sokulur sonrasında gerçekten istediğimiz asil madde için hazır olunur. Para çekmek için paranızın var olduğuna ne olursa olsun paranın sizi bulacağına bir şekilde iyi bir hayat için evrenin size tüm çabası ile o parayı vermek için çalışacağına inanmanız lazım. Eğer fakir olmak ve kitlik bilinci aklınıza gelirse bunu hemen silin.

Zengin insanlar batarlar her sahip oldukları bir anda yok olur. Bu insanların çok geçmeden tekrar durumlarını düzelttiklerini iyi bir is kurduklarına bir çok kez şahit olunmuştur. Ayni şekilde çok fakir bir bireye piyangodan para çıkınca kısa bir sure sefa sürdükten sonra ayni şekilde eski hayatına geri dönüş yaptığını haber bültenlerinde izledik. Bunların tam olarak nedeni zengin bireylerin iç dünyasında fakirliği reddetmesi kabul etmemesi vardır. Yaşam zorluğu çeken kişilerde ise kıtlık bilinci okadar yerleşmiş ki kendilerine iyi yasamı, parayı yakıştıramazlar. Böyle gelmiş böyle gider düşüncesi var olan en tehlikeli olumsuz düşüncelerden biridir. Bunu tamamen değiştirmek sizin elinizdedir asla ama asla imkânsız değildir. İnanmak başarmanın yarısıdır zihniyeti ile bugünden inanmaya başlayın

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu